Plebiscyt na Najpiękniejszą Witrynę Szczecina 2015

logo2015witryny

Finalistki – opisy  •  Głosowanie

Zapraszamy do głosowania w drugiej edycji Plebiscytu na Najpiękniejszą Witrynę Szczecina organizowanego wspólnie przez Projekt Wandalovy akcja społeczno artystyczna a rebours oraz Stowarzyszenie Estetycznego i Nowoczesnego Szczecina SENS, wspieranego przez Stowarzyszenie Wizualne Miasto, Szczeciński Inkubator Kultury, Grupę Nowy Akord i Projekt Sydonia.

Celem plebiscytu jest wyłonienie najpiękniejszych witryn przestrzeni publicznej Szczecina, promocję dbałości o elementy wystroju szczecińskich ulic i placów, edukacja w zakresie projektowania reklam i innych form komunikacji wizualnej, design’u witryn i wystawiennictwa.

4 lipca br. w kawiarni Corona Cafe przy ul. Kaszubskiej odbyło się posiedzenie Komisji, podczas którego wyłoniono czwórkę finalistów.

Protokół z obrad Komisji Konkursowej podsumowującej II etap Plebiscytu na Najpiękniejszą Witrynę Szczecina


Finalistki

Sklep Mała Rzecz (Wały Chrobrego 1-2, wejście od Jarowita) – w uzasadnieniu: „Mała Rzecz zrobiła dużą rzecz. Za nienachalność, wkomponowanie się w otoczenie i okoliczną architekturę, świetny wybór obiektu w korespondencji z nazwą, za oszczędność identyfikacji wizualnej, spójność logotypu z wystojem ogródka i formą okien witryny, za walor rewitalizacyjny- dzięki niej zabytkowy pawilon został wyczyszczony, pozbawiony obcych elementów i przywrócony do stanu pierwotnego.”

Mała Rzecz

Sklep MOOI (Wojska Polskiego 20) – w uzasadnieniu: „Za zmienność i wyważenie kompozycji ekspozycji. Za wkomponowanie elementów architektury i detali stolarki w witrynę. Za stonowane odcięcie kolorystyczne od elewacji budynku. Minusem jednak określić można zastosowanie szkła refleksyjnego w witrynach, które reagując lustrzanymi odbiciami otoczenia utrudnia podziwianie ekspozycji.”

MOOI

Pralnia Aleksy Pawlak (Żółkiewskiego 2) – w uzasadnieniu: „Za szacunek do odziedziczonej zabytkowej stolarki otworowej, jej restaurację i uwidocznienie drewnianego charakteru (zdjęcie warstw farby olejnej ?). Za widoczną z poziomu ulicy duża mozaikę na ścianie we wnętrzu lokalu, której widok wzbogaca estetykę witryny. Ma minus: brak ekspozycji w witrynie.”

Pralnia

OK SUPER (Jana z Kolna 7) – w uzasadnieniu: „Za miastotwórczość, i ciekawe podejście do tematu zabawy przestrzenią otoczenia pawilonu. Na minus: banalne regały wystawiennicze w witrynach i brak przemyślanej kompozycji ekspozycji towarowej.”

OK Super


Głosowanie

Głosowanie odbywa się od dnia 8 lipca od godziny 12:00, do dnia 15 lipca 2015 do godziny 20:00.

Najpiękniejsza Witryna Szczecina 2015 to:

Pralnia Aleksy Pawlak

(47%)
Sklep OK Super

(39%)
Sklep MOOI

(8%)
Sklep Mała Rzecz

(6%)
Loading ... Loading ...