Miastowi – przegląd filmów o mieście cz. 2

urban

Zapraszamy na kontynuację krótkiego przeglądu filmów o mieście. Przenosimy się do pubu Český Film, gdzie zobaczymy kilka naprawdę wyśmienitych tytułów. Wstęp wolny!

5 września, godz. 19: Zurbanizowani
3 października, godz. 19: Mikrotopia
7 listopada, godz. 19: Ludzki wymiar
5 grudnia, godz. 19: Pixadores

MIEJSCE:
Český Film – al. Jana Pawła II 3, Szczecin

urbanized-small

Zurbanizowani / Urbanized
Dokument Gary’ego Hustwita jest próbą zderzenia najważniejszych koncepcji rozbudowy miast, a także poruszającym zapisem, jak imponujący projekt budowy przestrzeni miejskiej może przerodzić się w spektakularną porażkę.

microtopia-small

Mikrotopia / Microtopia
Film pokazuje, w jaki sposób współcześni architekci, artyści, a także zwykli aktywiści próbują za wszelką cenę zrealizować marzenie o przenośnym i mobilnym życiu, które może zapewnić ludziom całkowitą wolność.

ludzki-small

Ludzki wymiar / The Human Scale
Duński architekt Jan Gehl i jego zespół zmagają się z epokowym wyzwaniem: chcą przywrócić miasta mieszkańcom i odebrać je samochodom.

pixadores-small

Pixadores
Tytułowa grupa grafficiarzy sporządza na budynkach Sao Paulo charakterystyczne rysunki, którymi wyraża swój bunt i krytykę otaczającej rzeczywistości.


 

Przegląd organizujemy wspólnie ze stowarzyszeniem “Oswajanie Sztuki”, Radą Osiedla Śródmieście-Zachód oraz pubem Český Film dzięki wsparciu Urzędu Miasta Szczecin.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 

*