,

List w sprawie przywrócenia SPP

ul. Bol. ŚmiałegoOtrzymaliśmy ostatnio list od mieszkańca ul. Bolesława Śmiałego w sprawie Strefy Płatnego Parkowania na terenie osiedla Turzyn, której likwidacja – jak się okazało – przyniosła więcej szkody niż pożytku.W liście od Pana Piotra czytamy:

Jestem mieszkańcem ul. Bolesława Śmiałego, odcinka między ul. Mickiewicza, a 5 Lipca i zwracam się do Państwa w sprawie Strefy Płatnego Parkowania, a dokładnie jej braku w naszych okolicach. Od czasu kiedy z chodników zniknęły parkomaty i parkowanie nie jest już płatne, szczególnie w godzinach pracy biur i urzędów, ulica, chodniki, dojazdy do posesji są ustawicznie zastawione i blokowane przez auta kierowców traktujących nasze kwartały jako bezpłatny parking.Mieszkańcy budynków na naszej ulicy, poza późnymi godzinami wieczornymi i nocnymi, mają duże problemy z parkowaniem swoich aut, ponieważ wszystkie miejsca są ustawicznie zajęte. Auta parkowane są również w miejscach gdzie kiedyś istniały tereny zielone, zniszczone zostały krawężniki i nawierzchnie na dojazdach, często bardzo utrudniony jest wywóz nieczystości i przechodzenie przez jezdnię z dziecięcym wózkiem.

Jestem zdania, że ponowne wprowadzenie strefy pomogłoby unormować sytuację, zdyscyplinowałoby kierowców i wprowadziło rotację aut zaparkowanych obecnie przez długie godziny w każdym możliwym miejscu, gdzie uda się tylko wjechać.

Bardzo chciałbym, za pośrednictwem Waszego związku, uświadomić skalę opisanego problemu osobom decyzyjnym u sterów władzy naszego miasta, mając nadzieję, że możliwe jest ponowne wprowadzenie strefy płatnego parkowania na naszej i sąsiednich ulicach.

Z poważaniem
Piotr

.

 

Komentarze

1 osoba skomentowała artykuł: List w sprawie przywrócenia SPP

 • Izabela

  Jestem mieszkanką ul. Piotra Sciegiennego na odcinku od al. Piastów do ul. Bolesława Śmiałego

  Zgadzam się z Pana opinią na temat Strefy Płatnego Postoju.

  Na ulicy Piotra Ściegiennego znajdują się wejścia do szkoły podstawowej, szkoły muzycznej a także przeniesionego Pałacu Młodzieży. W związku z czym przez większą część roku utrzymuje się na tym odcinku zwiększony ruch samochodów dowożących dzieci na zajęcia. Do momentu w którym zostala zniesiona Strefa Płatnego Postoju , parkowanie na naszej ulicy nie było uciążliwe co niestety drastycznie się zmieniło po jej likwidacji . Samochody mieszkańców przedmieść Szczecina zaczęły zajmować miejsca parkingowe a w zasadzie można użyć stwierdzenia ,że zaczęły okupować te miejsca przez całe dnie co skutkuje tym ,że ani mieszkańcy ani rodzice nie mają możliwości z nich skorzystać. Bywają momenty ,że samochody rodziców oczekujących na dzieci parkując blokują przejazd przez ulicę .

  Z poważaniem
  Izabela

Dodaj komentarz

 

 

*