, , , ,

Jedna Ulica Rocznie – oficjalna prezentacja programu

15 stycznia 2013 r. nasze stowarzyszenie zaprezentowało oficjalnie program Jedna Ulica Rocznie. Odbyło się to na posiedzeniu Komisji ds. Inicjatyw Społecznych w Urzędzie Miasta. Radni przyjęli program dosyć chłodno, ale ustalono termin wyjazdowego posiedzenia komisji (wizji lokalnej) na pl. Zamenhofa na 12 lutego 2013 r.

Właśnie dziś odbyła się owa wizja lokalna, na której obecni byli radni, przedstawiciele WGKiOŚ i Ogrodnika Miejskiego, przedstawiciele mediów oraz osoby reprezentujące nasze stowarzyszenie. Po krótkiej dyskusji radni zlecili przedstawicielowi WGKiOŚ przygotowanie analizy potoków ruchu dla omawianej okolicy. Osoba reprezentująca Ogrodnika Miejskiego poparła nasz pomysł, argumentując to tym, że ograniczenie ruchu i wyznaczenie nowych stref pieszych pozytywnie wpłynie na zieleń miejską.

Na miejscu zaprezentowaliśmy również radnym wizualizacje przedstawiające widok na plac z różnych ujęć tak, aby łatwiej było sobie wyobrazić, jak to miejsce mogłoby wyglądać po przebudowie:
D1

D2a

D3

D4

D5

D6

Komentarze

2 osób skomentowało artykuł: Jedna Ulica Rocznie – oficjalna prezentacja programu

  • Józef

    Powtarzając się pomysł ciekawy … lecz nazbyt asekuracyjny. Tylko wyłączenie całkowicie z ruchu kołowego placu Zamenhoffa ma SENS. Częściowe wyłączanie to tu … to tam jakiegoś obszaru miasta jest tylko półśrodkiem. Nie dziwi zatem chłodne przyjęcie pomysłu przez (bez)radnych.

  • Damian Lachowski

    Józefie, zamknięcie całkowicie ruchu okazało się barierą nie do przebicia. Szukamy kompromisów, półśrodków, które pewne rzeczy znormalizują, a jednocześnie pozwolą na kontynuację inwestycji w stronę, którą sugerujesz, pozdrawiam!

Dodaj komentarz

 

 

*