, , ,

Odpowiedź Prezydenta na nasz wniosek o przeprowadzenie kampanii informacyjnej na temat buspasów i PAT-ów w Szczecinie

Otrzymaliśmy odpowiedź od Prezydenta Miasta na nasz wniosek o przeprowadzenie kampanii informacyjnej na temat buspasów i pasów autobusowo-tramwajowych w Szczecinie. Taka odpowiedź nas satysfakcjonuje, czekamy na wdrożenie programu informacyjnego. Deklarujemy też chęć pomocy przy tworzeniu owej kampanii. Zależy nam, aby jak największa część szczecinian zapoznała się z tematem priorytetowego traktowania komunikacji miejskiej w centrum miasta. Skupmy się na konkretnych lokalizacjach, na konkretnych rozwiązaniach zamiast wciąż dyskutować o tym, czy buspasy są potrzebne czy nie.

Szczecin, 23 listopad 2012 r.

Stowarzyszenie Estetycznego
i Nowoczesnego Szczecina

W odpowiedzi na Państwa wniosek w sprawie przeprowadzenia kampanii informacyjnej na temat bus pasów i pasów autobusowo-tramwajowych w Szczecinie uprzejmie informuję, że Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przy współpracy z Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego może przygotować stosowne materiały. Jednakże mając na względzie ograniczone środki finansowe, działania informacyjne mogą być ograniczone do komunikacji elektronicznej i komunikatów medialnych. Chciałbym również dodać, że Gmina Miasto Szczecin prowadzi działania w zakresie promocji transportu publicznego, np. poprzez coroczny udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Zastępca Prezydenta Miasta
Mariusz Kądziołka

Treść wysłanego przez nas wniosku znajduje się pod tym adresem:
Wniosek o przeprowadzenie kampanii informacyjnej na temat buspasow i PAT-ów w Szczecinie.

Komentarze

3 osób skomentowało artykuł: Odpowiedź Prezydenta na nasz wniosek o przeprowadzenie kampanii informacyjnej na temat buspasów i PAT-ów w Szczecinie

  • Realizacja programu edukacji ekologicznej w przedszkolach. Program realizowany był w 18 przedszkolach: Nr 2, 3, 4, 5, 7 z Dzierżoniowa, Nr 1, 2, 3, 5, 7, 8 z Bielawy, Nr 2 z Pieszyc, z Mościska, z Ostroszowic, z Piławy Dolnej, z Dobrocina, z Piławy Górnej, z Niemczy. Placówki biorące udział w programie mogły wykorzystać grant na zakup usług i materiałów niezbędnych do realizacji programu (usługi transportowe, pomoce dydaktyczne, materiały biurowe i plastyczne). Program był realizowany głównie według proponowanych bloków tematycznych, w podziale na miesiące: maj – segregowanie odpadów, czerwiec – festyn ekologiczny, wrzesień – poszanowanie i ochrona przyrody, sprzątanie otoczenia, październik – oszczędzanie energii i wody, listopad – ochrona powietrza. Poprzez zabawę, pogadanki, wycieczki, realizację przedstawień, przedszkolaki poznawały zagadnienia związane z ochroną środowiska. W ramach programu zostały zrealizowane miedzy innymi: zajęcia w Szkole leśnej w Bielawie i innych obiektach ochrony środowiska, festyny ekologiczne dla dzieci i rodziców, przedstawienia o tematyce związanej z ochroną środowiska, sadzenie drzew oraz szereg innych działań mających utrwalić nawyk segregowania odpadów, oszczędzania energii i poszanowania dla przyrody. W trakcie realizacji programu wykorzystywane były także materiały przekazane przedszkolom w poprzednich edycjach kampanii: książeczki „Abecadło śmieciadło”, pojemniki do segregowani odpadów.

  • Tylko świadomy konsument może dokonywać dobrych wyborów – mówią twórcy kampanii informacyjnej skierowanej do miłośników mięsa drobiowego. Polska wyrosła na drobiowego potentata. Jesteśmy w ścisłej, europejskiej czołówce i co roku bijemy kolejne rekordy w eksporcie. Producenci chcą pokazać, że liczy się nie tylko ilość, ale też jakość.

  • Pani Renato ..jeśli już Pani nie żal czasu na takie wpisy, ktf3re tu Pani umieszcza to proszę pyjznarmniej zaglądać częściej do słownika, będzie to o niebo lepiej wyglądało. I zapewniam Panią, człowiek nie zawsze chodzi z uśmiechem jak pf3łksiężyc, gdyż nie zawsze samopoczucie lub skupienie się na jakiejś sprawie mu na to pozwala. Szanuję ludzi i Panią też bardzo o to proszę. I radzę nie oceniać nikogo kategoriami “rodzaju miny na ulicy”. Ale jeśli Pani przez 24 godziny chodzi uśmiechnięta- to gratuluję i zazdraszczam. ps. a do Pana z Pory ..drogi Panie! jest to miejsce gdzie parkują rf3żne Panie oddając kluczyki pani na portierni, ktf3ra w razie “jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia” w dwie sekundy przeparkowuje pojazd ..proszę sie nie martwić jest to ustalone przez szefa Życzę dobrego weekendu i mniej skupiania się na innych ludziach i ściągania ich za nogi! Cieszmy się słońcem i światem nas otaczającym!

Dodaj komentarz

 

 

*